Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Hata Kodları

Airfel klima kullanıcıları için hazırlanan bu makalemizde cihaz ekranında beliren arıza kodlarına ve bu arıza kodlarının anlamlarına yer vereceğiz. Arıza durumları hakkında servis öncesi bilinçli olmak istiyorsanız eğer makalemizi incelemeniz gerekmektedir. Airfel Klima Arıza Kodları makalemizde detaylı olarak sunulmuştur.

Airfel Klima Arıza Kodları

  • POWER tuşu sürekli yanıp sönüyor 

İç ünite hava emiş sensöründe yani oda sensöründe sorun vardır. Servis müdahalesi gerekir.

  • POWER tuşu sürekli yanıp sönüyor, TIMER tuşu 4 kez yanıp sönüyor 

Evaporatör sensörü arızasıdır. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almanız gerekmektedir.

  • POWER tuşu 3 kez yanıp sönüyor 

Drenaj pompasında sorun var. Cihaza müdahale etmeksizin Airfel Servisi yardımı almalısınız.

  • E1 Arızası 

Kompresör yüksek basınca karşı korumada. İç ve dış ünite kirli olabilir, yani temizliği gerekebilir. Soğutucu akışkan miktarı fazla olabilir. Bakır boru tesisatında sorun olabilir. Arıza tespit ve onarımı için servis yardımı almanız gerekmektedir.

  • E2 Arızası 

İç ünite boru sensörü donmaya karşı korumada. Sensör değerleri ölçülmeli ve değiştirilmelidir. Kabloların temas edip etmediği kontrol edilmelidir. İç ünite kontrol edilmeli temiz değilse temizlenmelidir.

  • E3 Arızası 

Alçak basınç sorunu. Gaz kaçağı durumu söz konusu olabilir. Köpük yardımı ile kaçak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bakır borularda kırılma veya ezilme olabilir. Kontrol edilerek böyle bir durumla karşılaşılır ise bakır boru değişimi yapılmalıdır. İç ve dış ünite temiz olmayabilir. Kontrol edilmeli, kirli ise mutlaka temizliği yapılmalıdır.

  • E4 Arızası 

Kompresörde aşırı ısınma sorunu. Sistem basıncı doğru değerde olmayabilir, bakır boru tesisatında sorun olabilir, kompresör arızalı olabilir. Kontrollerin uzmanı tarafından yapılması gerekir.

  • E5 Arızası 

Dış ünite boru sensör problemi. Soketin temas edip etmediği kontrol edilmelidir. Elektronik kart arızalı olabileceğinden kontrol edilmelidir. Yapılan kontrol neticesinde sorun ne ise tespit edilerek müdahale ona göre yapılmalıdır. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

  • E7 Arızası 

Faz sıfırlama sorunu, gaz eksikliği veya basınç swich sorunu. Dış ünite kablo bağlantıları kontrol edilmeli, faz sıralaması ölçülmeli, RST faz sıralama bağlantısının doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli, elektronik kart iletişimin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontroller uzman Airfel Servisi ekiplerince yapılmalı ve sorun ne ise müdahale ona göre sağlanmalıdır.

Abone ol
Bildir
guest
26 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
semir tekil
semir tekil
2 yıl önce

selam airfell salon tipi 48000 btu gemiye takılan bir klimamız var p 11 arıza kodu veriyor sorun nedir acaba açıktayız yardımcı olurmusunuz. teşekkürler

Faruk
Faruk
1 yıl önce

Klimanın panosunda EC arızası oldu ana şarteli kapatıp actım düzeldi neden böyle oldu ve arıza neile alakalı?

Hasan
Hasan
1 yıl önce

Salon tipi Airfel klimada P10 kodu görünüyor sorunu nedir?

Fatih kara
Fatih kara
1 yıl önce

salon tipi 15dk calişip e7 arizasi veriyor neyden olabilir

Klima e14 arızası
Klima e14 arızası
1 yıl önce

Aifel marka salon tipi klima e14 arızası veriyor ne yapmalıyım

1gizemkorkmaz@gmail.com
1gizemkorkmaz@gmail.com
Reply to  Klima e14 arızası
3 ay önce

Merhaba klima da dF yazıyor garip sesler geliyor salon tipi klima ne yapılması gerekiyor

Turan Altun
Turan Altun
1 yıl önce

M/T Nilufer Sultan gemisi Sangay aciklarindan selamlar saygilar sunarim Airfel 48000 btu salon tipi klimamiz surekli E5 arizasi veriyordu diger servislerde bunun ic unite boru sensoru yazdigindan bir turlu cozulememisti sizin ariza kodlariniza ulastim ve aylardir suregelen arizayi 10 dakikada hallettim tesekkurleri bir borc bilirim.

H5 kodu
H5 kodu
1 yıl önce

Airfel H5 hata kodunun sebebi ne olabilir? Çok araştırdım, bulamadım. Cihaz belli bir süre çalıştıktan sonra bu hata kodunu vererek duruyor.

Hasan
Hasan
10 ay önce

Merhabalar acil bı durumun var Airfel eski seri bı klima var elimde sarı ışığı yanıp sönüyor diğer ışıklar sabit ne ettiysem düzelmedi 34 şeklinde bir yazı var ekranda yardımcı olurmusunuz

Serkan BAŞEL
Serkan BAŞEL
10 ay önce

Merhaba Airfel AS12 Klimam soğuk modda 10 sn. çalışıp duruyor sonra 2-3 sn. sonra tekrar çalışıyor, 10 sn. sonra duruyor. Sadece soğutma modunda yapıyor. Isıtma modunda normal çalışıyor.

Tuncay alkır
Tuncay alkır
9 ay önce

Selam airfel klima e1 hatası veriyor, iki dakikaya yakın fan çalışıyor ama kompresör devreye girmiyor hataya geçiyor. yetkili servisi aradım daha cihazı görmeden bakmadan dış ünite kartı yanmış dedi. Bir başka servise sordum kompresör sensörü arıza yapmıştır diyor ne yapacağımı şaşırdım

Airfel 12 lik yarım saat çalışıyor erdından ekranda df çıkıyor ve motorun pervanı çalışmıyor neydendir
Airfel 12 lik yarım saat çalışıyor erdından ekranda df çıkıyor ve motorun pervanı çalışmıyor neydendir
4 ay önce

Airfel 12 lik yarım saat çalışıyor erdından ekranda df çıkıyor ve motorun pervanı çalışmıyor neydendir

efe
efe
3 ay önce

salondaki airfel klima pc 04 pc 04 yanip sonup yanip sonup duruyor korktum kapattim sorunu ne olabilir acaba