Rubenis Klima Arıza Kodları

Rubenis Klima Hata Kodları

Kullandığınız Rubenis markalı klimalarda oluşan arıza kodları ve anlamlarını merak ediyor musunuz? O halde sizler için hazırladığımız bu makalemizi incelemelisiniz. Rubenis Klima Arıza Kodları başlığı altında sunduğumuz bilgileri incelediğinizde hangi arıza kodunun ne anlama geldiği konusundaki ayrıntılı bilgilere ulaşabileceksiniz. Bilgi amaçlı bizi takip etmeye devam edin.

Rubenis Klima Arıza Kodları

  • E1/E2/E3/E4 Arızası

Isı sensörü kapalı ya da kablolarda kısa devre olmuş. Arızanın teşhis ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

  • E6 Arızası

Harici birim koruması devrede.

  • E8 Arızası

Elektrostatik toz birikmesi söz konusu.

  • P4 Arızası

Dahili birimin hava üfleyicinin ısı derecesi çok yüksek ya da düşük. Bu durumda kompresör otomatik olarak koruma özelliği sebebi ile duracaktır. Öncelikle cihazı kapatmalı, hava filtresini sökerek temizlemelisiniz. İşlem sonrası hava filtresi kuruduktan sonra yerine takmalı ve cihazı yeniden çalıştırmalısınız. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa başka bir işlem uygulamamalı ve mutlaka uzman desteği almalısınız.

  • P5 Arızası

Harici birimin hava kondansatörünün derecesinin yüksek ya da düşük olduğunu belirtir. Bu durumda kompresör koruma özelliği sebebi ile çalışmasını otomatik durduracaktır. Öncelikle cihazı kapatmanız gerekmektedir. Daha sonrasında hava girişine engel olan bir cisim olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Cihazın hava girişini engelleyen cisimleri kaldırmanız hava girişini açmanız gerekmektedir. İşlem sonrası cihazı yeniden açmayı deneyin. Arıza durumunda düzelme olursa kullanıma devam edin. Düzelme olmazsa mutlaka Rubenis Klima Servisi ile görüşerek yardım alın.

  • P9 Arızası

Buz çözücü ya da ılık hava kontrolü kapalı. Cihaz buz çözme işlemini tamamladığı zaman otomatik olarak yeniden çalışma yapacaktır. Ya da dahili birimin ısı değiştiricisinin ısı derecesinde yükselme olacaktır. Cihaza müdahale etmeden bir süre kadar beklemelisiniz. Düzelme olmaz ise servis desteği alabilirsiniz.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
3 Yorum yazarları
Klima Tamircisiremizemre özkan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
emre özkan
Ziyaretçi
emre özkan

KOÇTAŞ’TAN ALDIĞIM 2 ADET RUBENİS KLİMAYI GECE AÇIK TUTUYORUM, FAKAT BAZI GÜNLER KALKTIĞIMDA E9 YANIP SÖNME DURUMUNDA OLUYOR, KLİMA DURMUŞ OLUYOR, BELLİ BİR SÜRE SONRA KUMANDADAN KAPATINCA KENDİ KENDİNE DÜZELİYOR, AKIM YÜKLEME HATASI MI NE HATASI TAM ANLAYAMADIM, BU OLAY CİHAZIN KENDİNİ KORUMAYA ALMASI MI YOKSA BİR ARIZA MI? NASIL ENGELLENEBİLİR ZİRA GECE KLİMA KAPANINCA SICAKTAN UYKUM BÖLÜNMÜŞ OLUYOR..

remiz
Ziyaretçi
remiz

p1 yazıyor ekranda klima çalışmıyor çözümü nedir acaba