Sunny Klima Arıza Kodları

Sunny Klima Hata Kodları

Sunny klima kullanıcılarına özel hazırlanan bu metinde sunulan bilgiler Sunny Klima Arıza Kodları ile alakalıdır. Bilgileri incelediğinizde sorularınızın yanıtını alabileceksiniz, aynı zamanda hangi sorunu neden yaşadığınız konusunda da bilinçli olabileceksiniz.

Sunny Klima Arıza Kodları

  • E1/E2/E3 Arızası

Sıcaklık sensörünün kapalı olduğunu ya da sensörde kısa devre olduğunu belirtir.

  • E6 Arızası

 Dış ünite korumasının devrede olduğunu belirtir.

  • E8 Arızası

Elektrostatik toz toplama durumu.

  • P4 Arızası

 İç ünite buharlaştırıcısının sıcaklığı yüksek ya da düşük. Bu sebeple koruma özelliği adına kompresör otomatikman kapanır. Üniteyi kapatmalı ve hava filtresini sökerek temizlemelisiniz. Hava filtresi kuruduktan sonra yeniden yerine takmalı ve cihazı denemelisiniz. Arıza durumu düzelmiyorsa eğer başka bir işlem yapmadan Sunny Klima Servisi’ni arayarak uzman yardımı almalısınız.

  • P5 Arızası

Dış ünite kondansatör sıcaklığı yüksek. Bu yüzden koruma özelliği adına kompresör otomatikman kapanmış. Bu arıza durumunda üniteyi önce kapatın. Daha sonra hava girişine engel olan cisimler var ise kaldırın ve hava girişinin açık olduğundan emin olun. Cihazı yeniden çalıştırın. Arızada düzelme olmuyorsa eğer servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir.

  • P9 Arızası

Çözme koruma ya da sıcak hava kontrolü kapalı durumda. Ünite çözme işlemini bitirip ısı değiştiricisinin sıcaklığı yükselirse ünite yeniden otomatik olarak devreye girer ve çalışır.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments