Hava Serinletici Cihaz Arızaları ve Çözümleri

Hava Serinletici Cihaz Sorun ve Çözümleri

Hava serinletici cihaz kullanımında karşınıza çıkan sorunlar ve bu sorunların muhtemel sebepleri ile birlikte yapılması gereken uygulamalar detayı aşağıda sunulmuştur. Hava Serinletici Cihaz Arızaları ve Çözümleri başlığı altında sunulan bilgileri incelemeli gerekli ise uzman yardımı almalısınız.

Hava Serinletici Cihaz Arızaları ve Çözümleri

Hava Serinletici Cihaz Arızaları ve Çözümleri

Cihaz çalışmıyor

  • *Güç kablosu takılı olmayabilir ya da yanlış takılmış olabilir. Güç kablosunun prize doğru şekilde takıldığından emin olmalısınız.
  • * Arka panelde bulunan güç anahtarı açık konumda olmayabilir. Güç anahtarını kontrol edin “1” konumunda ya da “I” konumunda olduğundan emin olun.
  • *Kontrol paneli üzerindeki “On” düğmesine basılmamış olabilir. Kontrol edin basılmamışsa eğer “On” düğmesine basın.

Cihaz iyi üflemiyor

  • *Soğutucu petek ve toz filtresinde toz birikmiş olabilir. Petek ve toz filtresini kontrol ederek temizleyin.
  • *Cihazın hava girişi yabancı bir cisim ile kapanmış olabilir. Arka hava girişinin açık olmasına ve duvar ile arasındaki mesafenin az olmamasına dikkat etmelisiniz.

Soğutma fonksiyonu çalışmıyor

  • *Su haznesindeki su seviyesi MİN değerin altında olabilir. Cihazı kapatın. Su haznesine su doldurun ve yeniden çalıştırın.

Sunulan çözüm önerilerini uyguladınız ancak yaşadığınız sorunda düzelme olmadıysa ya da farklı sorunlar yaşamakta iseniz mutlaka servis yardımı alın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments