Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletici Cihaz Montajı

Hava serinletici özellikte olan cihazlarda montaj işlemi ve detaylar aşağıdaki yazımızda sunulmuştur. Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır? konusu hakkındaki detayları öğrenmek için sayfamızı incelemelisiniz.

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

  • Ürün kutusundan çıkarılır ve düz bir zemine bırakılır. Tekerlekleri ve montaj anahtarı kutudan çıkarılır.
  • Tekerleklerin montaj işlemi: tekerleklerden ikisi fren mekanizmalıdır. Bu tekerlekleri cihazın alt arka kısmına diğerlerini ise ön kısma olmak üzere takmalısınız. Ürün ile birlikte verilen montaj anahtarı yardımı ile sıkmalı ve yerine sabitlemelisiniz.
  • Su dolumu: cihazın arka kısmındaki hazne kilidini yatay pozisyona getirmeniz gerekir. Daha sonra su haznesini çekerek yerinden çıkarmalısınız. Temiz musluk suyunu haznenin geniş bölümüne eklemelisiniz. Su seviyesinin haznenin arka kısmında yer alan seviye göstergesinde bulunan MAX. işaretli seviyeyi geçmemesine özen göstermelisiniz.
  • Cihaz suyu haznenin dar olan bölümünden alarak peteğin üzerine pompalamaktadır. Soğutucu petekten süzülen su ise haznenin geniş bölümüne geri dökülmektedir. Bu şekilde sürekli devir daim olan su havada bulunan toz ve kiri emerek kirlenebilmektedir. Hazne ortasındaki filtre, pompa ile çekilen suyun temizliğini sağlar. Bu yüzden bu filtrenin kullanım sırasında takılı olduğundan emin olmanız gerekir.
  • Buz aküsünü su dolu olan hazneye yerleştirdiğiniz zaman haznedeki su miktarı maksimum seviyenin üzerine çıkabilir ve taşabilir. Bu sebeple buz aküsü kullanılacaksa eğer önce hazneye yerleştirilmelidir. Sonrasında hazne belirtilen max. seviyeye kadar su ile doldurulmalıdır. Hazneyi yeniden yuvasına yerleştirmeli ve hazneyi dikey pozisyonda olacak şekle getirmelisiniz.

Hava Serinletme Cihazı Montajı işlemi basittir. Ancak yeni alımlarda ya da kullanımlarda mutlaka uzman desteği almanızı tavsiye ederiz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments