Rubenis-Midea-Alarko R51 Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde yer alan bilgiler Rubenis / Midea / Alarko markalı klimaların birçok modeline uygun olan R51M-E / R51-E / R51-CE / R51M-CE / R51D-E / R51M-BGE kumanda hakkında bilgilerdir.

R51 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle klimayı açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Sonrasında çalışma modları arasında ısıtma modunu seçmek için “MODE” yani çalışma modu seçim tuşuna basmalısınız. Kumanda paneline bakacak olursak eğer sol kısımda çalışma modları yer almaktadır. “HEAT” yazısının sağında yani ekranda ◄ sembolü belirene kadar bu tuşa basın.
  • Isıtma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesi için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlara bastıkça sıcaklık derecesinde azalma ve artma olacaktır. Kumanda ekranını takip ederek bu şekilde ideal bir sıcaklık derecesi ayarlayabilirsiniz.
  • Fan hızı için “FAN SPEED” tuşu vardır. Bu tuşa basarak aynı zamanda kumanda ekranını da takip ederek fan hızı kademelerini görüntüleyebilirsiniz. HIGH (yüksek), MED (orta), LOW (düşük) fan hızı seviyelerinden birini seçebilirsiniz. ► tuşu hangi yazının solunda belirirse fan hızı seviyesi o konumda diyebiliriz.
  • Fan hızını da seçtikten sonra klimanız en kısa sürede ayarladığınız sıcaklık ve fan hızında ısıtma yapacaktır.

R51 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle klimayı açmak adına “ON/OFF” tuşuna bir defa basmalısınız.
  • Sonrasında çalışma modları arasında soğutma modunu seçmek adına “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuş çalışma modları arasında geçiş yapılmasını sağlar. Kumanda ekranının solunda yer alan çalışma modları arasında “COOL” yazısının sağında yani ekranda ◄ sembolü belirdiğinde klima soğutma moduna alınmış olur.
  • Soğutma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmak gerekir. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık derecesinde azalmalar ve artmalar olur. Kumanda ekranına bakarak ortam için en uygun dereceyi belirleyebilirsiniz.
  • Fan hızını seçmek için “FAN SPEED” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da takip edebilir sağ kısımda yer alan yazılardan yola çıkarak fan hızı seçebilirsiniz. Buradaki yazılardan; HIGH (yüksek), MED (orta), LOW (düşük) fan hızı seviyesi demektir. ► tuşu hangi yazının solunda belirirse klima o fan hızına alınmış demektir.
  • Fan hızını de belirledikten sonra klima en kısa sürede ayarlanan sıcaklık ve fan hızında soğutma yapacaktır.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments