Samsung DB93-1111K Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Sayfamızda açıklanan bilgiler Samsung DB93-1111K kumanda hakkında bilgilerdir. Bu model kumanda ile AQ09TSMNAND / AQ09TSMNSTK / AQ12TSMNAND / AQ12TSMNSTK / AQ18TSMNAND / AQ18TSMNSTK / AQ24TSMNAND / AQ24TSNNSTK / AQV09PSLNAND / AQV12PSLNAND / AQV18PSLNAND / AQV24PSLNAND model klimalar çalıştırılabilmektedir.

Samsung DB93-1111K Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima kapalı ise açarak işlemi başlatmalısınız. Bunun için kumandanın üst orta kısmında yer alan turuncu renkteki açma/kapama tuşuna basmanız yeterlidir.
  • Sonrasında ısıtma modunu ayarlamak için “Mode” tuşunu kullanmanız gerekir. Tuşa her bastığınızda kumanda ekranında; ısıtma, soğutma, nem alma ve fan gibi çalışma modları belirecektir. Isıtma modu “Heat” yazısı ile seçilir. Bu yüzden kumanda ekranında Heat yazısını görene dek mode tuşuna basın. Heat yazısı belirdiğinde ısıtma modu aktif demektir.
  • Isı ayarlaması için “Temp +,-“ tuşlarını kullanmalısınız. + ile sıcaklığı yükseltebilir, – ile sıcaklığı düşürebilirsiniz. Tuşlara bastıkça sıcaklık değişikliklerini ekranda görebilir ve ideal bir sıcaklık derecesi belirleyebilirsiniz.
  • Ardından fan yani cihazın üfleme hızını seçebilirsiniz. Bunun için de “Fan ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranında ayarlanan fan hızını görebilir ve ortam için uygun bir fan hızı belirleyebilirsiniz.
  • Son işlemden kısa süre sonra klimanız ortam sıcaklığını yükseltmeye başlayacak ve ortamı ısıtacaktır.

Samsung DB93-1111K Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumda ise klimayı önce kumandasından açarak işlemi başlatmalısınız. Kumandanın üst orta kısmında bulunan turuncu renkteki açma/kapama tuşuna bir kez basın ve klimanızı açın.
  • Ardından soğutma modu ayarlamak için “Mode” tuşunu kullanın. Bu tuşa her bastığınızda klimanın çalışma fonksiyonları kumanda ekranında belirecektir. Ekranda; ısıtma, soğutma, nem alma ve fan gibi çalışma modları belirir. “Cool” yazısı soğutma modunu temsil eder. Bu yüzden kumanda ekranında cool yazısını görünce Mode tuşuna basmayı bırakın. Klimayı bu şekilde soğutma moduna almış olursunuz.
  • Sonrasında klimanın üfleme hızını belirlemek üzere “Fan ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında fan hızı kademe şeklinde değişecektir. Ortam için uygun bir fan hızını bu şekilde kumanda ekranında görerek belirleyebilirsiniz.
  • Yapılan bu son işlemden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacak ve ortamı serinletecektir.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments