York R92/BGE Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde yer alan bilgiler York markasına ait birçok klimayı çalıştıran R92-BGE / R91-BGCE / R91-BGE / R92-BGE model kumanda bilgileridir.

York R92/BGE Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima açık değilse “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klimayı açın.
  • Isıtma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Kumanda ekranında çalışma modları kelimelerle belirtilmiştir. Klima ısıtma moduna alınacağı için “HEAT” modu seçim yapacağımız moddur. MODE tuşuna arka arkaya basarsanız ► sembolü yukarıdan aşağıya doğru ilerleyecektir. HEAT kelimesinin solunda belirdiği zaman klima ısıtma moduna alınmış
  • Sıcaklık derecesini “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarıyla ayarlayabilirsiniz. Bu tuşlara arka arkaya basarak kumanda ekranını da takip ederek ideal bir sıcaklık ayarı yapabilirsiniz.
  • Sonrasında fan hızı ayarı için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa arka arkaya basarak kumanda ekranını da takip ederek fan hızı belirleyebilirsiniz. Kumanda ekranındaki isimlere bakacak olursak eğer; “HIGH” yüksek fan hızı, “MED” orta fan hızı, “LOW” düşük fan hızı anlamına gelmektedir. Mevcut fan hızlarından hangisini seçmek istiyorsanız o yazının soluna ► sembolü belirene dek “FAN SPEED” tuşuna arka arkaya basabilirsiniz.
  • Yapılan işlemlerden sonra klima kısa sürede ısıtma yapar.

York R92/BGE Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klimayı açın.
  • Soğutma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Kumanda ekranında çalışma modları kelimelerle yer almaktadır. Klima soğutma moduna alınacağı için “COOL” modu seçim yapılacak moddur. MODE tuşuna arka arkaya basarsanız ► sembolü çalışma modlarının solunda ilerleyerek devam edecektir. Yani çalışma modlarını seçili hale getirecektir. COOL kelimesinin solunda belirene dek MODE tuşuna arka arkaya basın.
  • Konum seçimi yaptıktan sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken kumanda ekranını takip edin, ideal sıcaklık ayarlayın.
  • Ardından fan hızını seçmeniz gerekir. Bunun için de “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Kumanda ekranında fan hızı kademeleri kelimelerle anlatılmıştır. “HIGH” yüksek fan hızı, “MED” orta fan hızı, “LOW” düşük fan hızı anlamına gelir. Mevcut fan hızlarından hangisini seçmek istiyorsanız o yazının soluna ► sembolü belirene kadar “FAN SPEED” tuşuna arka arkaya basın.
  • İşlemler bitiminde klima kısa zamanda soğutma yapar.

 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments