Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir?

Beko klimalarda mevcut olan otomatik çalışma modu hakkındaki tüm detayları öğrenebileceğiniz sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir?

Klimayı kumanda üzerinden ayarlanan sıcaklık değerine göre, ısıtma ve soğutma modunda otomatik çalıştıran moddur. Klima oda sıcaklığını algıladıktan sonra fan hızı ve sıcaklığı otomatik olarak kontrol etmektedir.

Beko Klimayı Otomatik Çalışma Moduna Alma

  1. Öncelikle klima kapalıysa kumanda üzerinden açma/kapama tuşuna basarak klimayı açık hale getirmelisiniz. Klima zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
  2. Ardından otomatik çalışma modunu seçmek için “mode” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da aynı zamanda takip etmeniz gerekir. Modlar arası geçiş yaptıkça modlara ait semboller ekrana yansıyacaktır. Otomatik çalışma modu sembolü bir insan kafasına benzer içerisinde “Al” yazar. Bu sembol belirene dek mode tuşuna basmaya devam edin. Bu sembolü gördükten sonra mode tuşuna basmayı bırakın.
  3. Sonrasında set sıcaklığına ulaşana dek “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basın. Tuşlara her bastığınızda sıcaklık değeri 1°C veya 1°F şeklinde artar veya azalır. Sıcaklık değeri 18°C den başlar (fahrenhayt karşılığı 64°F şeklindedir), 30°C ye kadar (fahrenhayt karşılığı 86°F şeklindedir) devam eder.
  4. İşlem sonrasında fan hızını ayarlamalısınız. “Fan Speed” tuşuna arka arkaya basarak uygun bir fan hızı belirleyebilirsiniz.

Cihaz bu şekilde klimanız oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklığa geldikten sonra fan hızı ile sıcaklığı otomatik kendi ayarlayacak ortam içerisinde konfor sağlayacaktır.

Bilmenizi İsteriz!

  • Kumanda göstergesindeki sıcaklığı oda sıcaklığının üstünde bir değere ayarlamanız gerekir.
  • Klima ısıtma modundayken daha verimli ve sağlıklı çalışması açısından yatay kanat açısının en alt konuma getirmeniz gerekir.
  • Klima ısıtma modundayken ortam sıcaklığı talep edilen sıcaklığa ulaştıktan sonra iç ünite fanı bir süre kadar daha çalışmaya devam edebilir. Bu aşamada ise klima ılık hava üfleyebilir. İç ortam sıcaklığını düşük algıladığınız durumlarda, kumandanın sıcaklık değerini daha yüksek bir değere ayarlamanız gerekir.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments