Klima Ekovatı Kalkış Yapmıyor Termik Attırıyor

Klima Ekovatı kalkış yapmıyor, termik attırıyorsa bu durumun muhtemel sebepleri ile arıza çözüm detayları aşağıda yazmaktadır.

Klima Ekovatı Kalkış Yapmıyor Termik Attırıyor

  • Öncelikle ilk kalkınma ve daimi kondansatörlerin kontrolü yapılmalıdır. Arızalı olduğu tespit edilen kondansatör olursa mutlaka değiştirilmelidir.
  • Röle kontrolü yapılmalıdır. Röle arızası ile karşılaşılırsa mutlaka değişimi yapılmalıdır.
  • Şebeke voltajı kontrol edilmelidir. Şebeke voltajı eğer 180 V altında ise yani düşük ise bu yüzden cihaz bu gibi sorunları yaşatabilir. Bu aşamada bir süre kadar voltajın düzelmesini beklemek, cihaza müdahalede bulunmamak gerekir. Bu gibi durumların yaşanmaması adına tabi gerilim regülatörü cihazı kullanmanız gerekir.
  • Sisteme olması gerekenden daha fazla gaz basılmış olabilir. Bu kontrol gerçekleştirilmeli, fazla gaz basımı varsa mevcut fazla gaz mutlaka boşaltılmalıdır.
  • Gaz dengeleme vakti dolmamış olabilir. Gaz dengeleme vakti dolana dek evokatın enerjisi kesilmektedir. Daha sonrasında enerji verilerek çalışıyor mu yoksa çalışmıyor mu diye kontrol edilebilir.
  • Evokatta problem olabilir. Bu durumda sargı uçlarının kontrol edilmesi, bir aksaklık görülürse değiştirilmesi gerekir. Ardından sisteme gaz vermeyi unutmamak gerekir.

Tabi bu durumlar haricinde farklı sorunlar da söz konusu olabilir. Bu gibi sorunlarda sunulan bilgilere istinaden cihaza müdahale etmemeli, müdahale ve çözüm için mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments