İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

Klima Hangi Ayarda Kullanılmalı?

Klimalar bilindiği üzere hem ısıtma hem de soğutma görevindedir. Ayrıca kimi klimalarda nem alma modları da yer alabilmektedir. Her bir klima kullanıcısı tarafından merak edilen şey klimanın kullanım ayarıdır. Klima Hangi Ayarda Kullanılmalı sorusu her bir klima kullanıcısından duyduğumuz soruların başında gelir. İşte merak edenler için sorunun yanıtı.

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

Klima Isıtma Ayarı; 19-22°C arasında olmalıdır.

Klima Soğutma Ayarı; 23-26°C arasında olmalıdır.

Sunulan bu bilgiler ülkemiz koşullarında hava sıcaklıklarına göre belirlenmiş bilgilerdir. Klimanızı kış aylarında belirtilen dereceler arasında, yaz aylarında yine belirtilen dereceler arasında çalıştırırsanız beklentinize yanıt alabilir ve sağlık sorunları da yaşamak zorunda kalmazsınız.

Yaz aylarında özellikle de çok düşük sıcaklıklarda klimayı kullanırsak, ortam sıcaklığının çok düşük olması sebebi ile nem miktarı düşecektir. Bu durum soğuk algınlığı gibi hissiyatlar verebilir. Ayrıca çok düşük sıcaklıklarda kullanılan klimalar yakıt sarfiyatına da neden olacaktır. Bu yüzden önerimiz klimayı aşırı sıcak ve aşırı soğuk dönemlerde kullanmanızdır.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments