Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Klima Kumandası Üzerindeki Düğmelerin Görevi

Klimayı daha önce kullanmamış veya kullanmasına karşın kumanda üstündeki simgelerin anlamlarını tam olarak bilmeyen kullanıcılarımız aşağıdaki metni inceleyerek bilinçli olabilirler.

Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

  • Cool

Bazı kumandalarda Cool bazı kumandalarda ise kar işareti yer alır. Bu soğutma modu anlamına gelir. Yani yaz döneminde cihazı kar simgesinde veya Cool konumunda çalıştırmanız gerekmektedir. Bu sayede ortamı soğutmuş olursunuz.

  • Heat

Bazı kumandalarda güneş işareti bazı kumandalarda Heat yazısı yer alır. Bu ısıtma modudur. Yani kış aylarında klimanızı güneş simgesine alarak ya da Heat moduna ayarlayarak ortamı ısıtabilirsiniz.

  • Dry

Nem alma modudur. Bazı klimalarda direk Dry yazısı yer alıyorken bazı klima kumandalarında damla işareti olabilmektedir. Nemli günlerde cihazı soğutma modunda çalıştırmak yerine nem alma yani Dry modunda çalıştırabilirsiniz.

  • Pervane işareti

Klima kumandasında pervane işareti var ise bu fan demektir. Kumanda üstündeki üçgen simgesi otomatik modu simgeler. Kelime olarak karşılığı ise Auto olmaktadır. Fan hızını ayarlamak amacı ile bu modu kullanabilirsiniz.

  • Swing

Klimanın üflediği havayı sağa-sola ya da yukarı-aşağı yönlendirme görevinde olan tuştur. Klimanın üfleme yönünü bu tuş sayesinde belirleyebilir, klimanın doğrudan size hava üflemesini engelleyebilirsiniz.

  • Timer

Zamanlayıcı diyebiliriz. Kullanıcı isteğine bağlı olarak klimanın açılmasını veya kapanmasını sağlamakta olan zamanlayıcı tuşudur. Timer düğmesini kullanarak cihazın zamanlayıcısını aktif hale getirebilir, istediğiniz zaman durmasını istediğiniz zaman çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  • On/Off

Açma kapama düğmesidir. Klimayı kapatmak istediğinizde veya açmak istediğinizde bu tuşu kullanabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments