Vestel Klimada HL Arızası

Vestel klimalarda sıkça karşılaşılan ancak sebebi kadar çözümü de merak edilen durumlardan biri HL uyarısıdır. Aşağıdaki yazımızda bu uyarının sebepleri ile çözüm önerileri hakkındaki tüm detaylar yazmaktadır.

Vestel Klimada HL Arızası Nedir?

Elektrik geriliminde dalgalanma olduğunu belirtir.

Arıza Neden Oluşur?

İnsanların çoğu sadece elektrik gidip geldiğinde şebeke elektriğinde dalgalanma olur zanneder. Ancak şebeke elektriği hiçbir zaman sabit kalmaz. Yani düşük bir oranda da olsa dalgalanmalar olabilmektedir. Bu dalgalanmalar çok sık olursa ya da bölgede-dairede çok sık elektrik kesintisi olursa eğer dairede yer alan kombiler başta olmak üzere klima dahil birçok elektronik cihaz etkilenebilir ve arızalanabilir.

Kullanıcı Bu Durumda Ne Yapabilir?

Kullanıcının bu durumda cihaza müdahale etmeden, cihazı kapatıp açmadan beklemesi gerekir. Çünkü voltajlar düzeldiğinde sorunun da düzelme olasılığı vardır. Bu aşamada cihaza müdahale etmek veya kapatıp açmak doğru olmaz.

Arızanın Sebebi Ne Olabilir?

Uzun süre voltajların düzelmesini beklediniz ancak bir netice alamadıysanız yani klimanızda bir düzelme olmadıysa bu aşamada; klimanız şebeke elektriğinde meydana gelen voltaj dalgalanmasından hasar görmüş demektir. Yani bu sebeple arızalanmış demektir. Bu durumda genellikle klimalarda meydana gelen sorun kart sorunudur. Cihazın kontrol kartının ve bağlantıların kontrol edilmesi gerekir.

Arıza durumunda can ve mal güvenliğiniz açısından cihaza müdahale etmemeli, işin uzmanından yardım almalısınız.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments