Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir?

Vitoclima 200-S Mode Tuşu

Viessmann Vitoclima 200-S/HE model klimanızın kumandasındaki “MODE” düğmesiyle hangi işlemleri yapabileceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki bilgilere göz atmanızı öneririz.

Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir?

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Klimada MODE Düğmesinin Görevi Nedir?

Talep edilen işletim modunu seçebileceğiniz düğmedir.

Düğmeye her bastığınızda işletim modları yani cihazın çalıştırılma modları değişir. Düğmeye her basıldığında sırasıyla; AUTO / COOL / DRY / FAN ve HEAT işletim modları çıkar.

  • 1-AUTO

Otomatik moddur. Auto modunda klima otomatik olarak fabrika ayarlarına göre çalışma yapar. Ayar sıcaklığı otomatik modda görüntülenmemektedir, ayrıca ayarlama da yapılamamaktadır. “FAN” düğmesine basarak fan hızı seçebilirsiniz. Ayrıca salınım tuşlarıyla fan üfleme yönünü ayarlayabilirsiniz.

  • 2-COOL

Soğutma modudur. Klimayı soğutma moduna aldıktan sonra, iç ünite gösterge panelinde soğutma göstergesi yanar. Bu gösterge “kar sembolü” dür. Ok yön tuşlarını (▼ ve ▲) kullanarak istediğiniz bir sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Sıcaklık ayarı sonrasında “FAN” düğmesine basarak fan hızını seçebilir ayrıca salınım tuşlarını kullanarak fan üfleme açısını belirleyebilirsiniz.

  • 3-DRY

Nem alma modudur. Bu mod seçildiğinde klima düşük fan hızında nem alma modunda çalışır. İç ünite gösterge panelinde nem alma göstergesi yanar. Bu gösterge “3 su damlası” göstergesidir. Klimayı nem alma moduna aldığınızda fan hızını ayarlamanız mümkün değildir. Sadece salını tuşları kullanarak fan üfleme açılarını ayarlayabilirsiniz.

  • 4-FAN

Adından da anlaşılacağı üzere fan modudur. Klima fan moduna alındığı zaman ısıtma ya da soğutma yapmaz. Yalnızca fan üfleme yapar. Bu modda tüm göstergeler kapalıdır. “FAN” düğmesine basarak dilerseniz fan hızını seçebilirsiniz. Ya da salınım düğmelerini kullanarak fan üfleme açılarının ayarını yapabilirsiniz.

  • 5-COOL

Isıtma modudur. Klimayı ısıtma moduna aldığınızda iç ünite gösterge panelinde ısıtma göstergesi yanar. Bu gösterge “güneş” sembolü göstergesidir. Ok yön tuşlarını (▼ ve ▲) kullanarak sıcaklık ayarı belirleyebilirsiniz. Isıtma ayarı tamamen beklentinize bağlı ayarlanmalıdır. Yaptığınız ayardan sonra “FAN” düğmesine basarak fan hızını seçebilirsiniz. Dilerseniz salınım tuşlarını kullanarak fan üfleme açılarını da ayarlayabilirsiniz.

DİP NOTLAR:

  • Klimayı ısıtma moduna aldığınızda soğuk üflemeyi önlemek adına iç ünite hava üflemeyi 1-5 dakika kadar erteler. Kesin erteleme süresi ise iç ortamın sıcaklığına bağlı olarak değişmektedir.
  • Kumanda üzerinde ayarlanan sıcaklık aralığı 16 ile 30°C arasıdır.
  • Fan hızı ise; otomatik, düşük, orta ve yüksek olarak ayarlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar